Ranking najlepszych polskich spółek dywidendowych na rok – kto wypłaca największe zyski?

Ranking najlepszych polskich spółek dywidendowych na rok – kto wypłaca największe zyski?

Ranking najlepszych polskich spółek dywidendowych na rok – kto wypłaca największe zyski?

1. PKN Orlen

Spółka PKN Orlen, lider na polskim rynku paliw, od wielu lat zarówno utrzymuje swoją pozycję, jak i wypłaca atrakcyjne dywidendy dla swoich akcjonariuszy. W 2020 roku spółka wypłaciła łącznie aż 3,7 miliarda złotych dywidendy, co stanowiło rekordowy wynik w historii. Kontynuując swoją stabilną i zyskowną działalność, PKN Orlen jest atrakcyjnym wyborem dla inwestorów poszukujących regularnych dochodów.

2. PZU

PZU, największa polska grupa ubezpieczeniowa, również wyróżnia się jako jeden z liderów wypłacania dywidendy. W 2020 roku spółka zdecydowała się na wypłatę 1,32 miliarda złotych dywidendy, czego należy oczekiwać również w kolejnych latach. Dzięki solidnej pozycji na rynku ubezpieczeniowym i stabilnym zyskom, PZU jest niezawodnym źródłem pasywnego dochodu dla inwestorów.

3. PKO Bank Polski

PKO Bank Polski, największy bank w Polsce, jest również silnym graczem, jeśli chodzi o wypłacanie dywidendy. W 2020 roku bank wypłacił łącznie 1,2 miliarda złotych dywidendy, zarówno w gotówce, jak i w formie akcji. Dzięki stabilnej pozycji na rynku, solidnym zyskom i atrakcyjnym planom rozwoju, PKO Bank Polski jest w stanie zapewnić inwestorom interesujący zwrot z inwestycji.

4. PGE

PGE, największy producent energii elektrycznej w Polsce, także reguralnie wypłaca dywidendę. W 2020 roku, mimo trudnego roku dla sektora energetycznego, spółka zdecydowała się na wypłatę 837 milionów złotych dywidendy. Pomimo planów transformacji energetycznej i inwestycji w energię odnawialną, PGE wciąż pozostaje stabilnym graczem na rynku, obiecującym atrakcyjne zyski dla swoich akcjonariuszy.

Podsumowując, polskie spółki dywidendowe oferują inwestorom możliwość regularnego dochodu. Przy odpowiednim wyborze oraz świadomym podejściu do inwestycji, można osiągnąć atrakcyjny zwrot z inwestowania w te solidne i stabilne przedsiębiorstwa. PKN Orlen, PZU, PKO Bank Polski i PGE należą do najbardziej dochodowych spółek w Polsce, ciesząc się zaufaniem inwestorów i oferując konkurencyjne dywidendy.